افسانه تانگرام

تانگرام

سلام عرض می‌کنم به شما همراهان همیشگی آرتی کالا
امروز قصد دارم در رابطه با افسانه تانگرام یا تنگرام اطلاعاتی برای شما قرار دهم که همانطور که در محصولات فروشگاه هم مشاهده کردید، بازی‌های فکری بسیار پرطرفداری در رابطه با موضوع تانگرام از جمله

  1. تانگرام چوبی
  2. تانگرام کلاسیک
  3. تانگرام تخم مرغی فکرانه
  4. بازی تنگرام سایان
  5. بازی میخ و چکش تنگرام

موجود می‌باشد و علاقه مندان بسیار زیادی این بازی‌ها را خریداری کردند و از آن لذت می‌برند.

افسانه تانگرام:

روزی، حاکم کشور چین از یک شیشه گر خواست تا قطعه شیشه زیبایی به شکل مربع برای او بسازد. شیشه گر که نامش آقای تن بود، برای ساخت شیشه از رنگ های درخشانی استفاده کردو پس از تلاش بسیار، آن را ساخت. او تصمیم گرفت که خودش شیشه را به قصر حاکم ببرد تا بتواند صحیح و سالم آن را به مقصد برساند. بنابراین سفرش را به طرف قصر آغاز کرد. سفر طولانی بود، او از بیابان ها و رودخانه ها گذشت. از میان جنگل ها و کشتزارها گذر کرد تا به رشته کوه ناهمواری رسید. از کوه بالا رفت تا به قله کوه رسید. از دور چشمش به قصر افتاد، از شوق اینکه تقریبا به مقصد رسیده، پایش بر روی سنگی لغزید و به زمین افتاد. شیشه شکست و به 7 تکه تقسیم شد.

تصویر تانگرام

اگه به بازی فکری علاقه داری، پیشنهاد می‌کنم همه مدلاشو ببینی.


ببینم

آقای تن خیلی ناراحت شد و فکر کرد که حتما حاکم از او خشمگین خواهد شد. همانطور که در فکر چاره بود، متوجه شد که تکه های شکسته شیشه را می توان به شکل های مختلف ( گرام ) در آورد. آقای تن تصمیم گرفت که با استفاده از این اشکال برای حاکم داستان سفرش را بازگو کند. هنگامیکه به قصر رسید، تکه های شیشه را جلوی خود چید و شروع به ساختن اشکالی کرد که در مسیر خود دیده بود. او با جابجا کردن تکه های شیشه ای، شکل خانه خود، شتری که در بیابان دیده بود، میمون هایی که در مسیرش بودند، قایقی که در رودخانه شناور بود و رشته کوهی که از آن افتاده و شیشه شکسته بود را به وجود آورد.

تصویر افسانه تانگرام

وقتی آقای تن اینگونه برای حاکم داستان تعریف کرد، حاکم بسیار لذت برد و اشکال شیشه ای او را تنگرام نامید، یعنی اشکال آقای تن. سپس دستور داد تا آن اشکال را با چوب بسازند، بدین ترتیب تنگرام بوجود آمد.

شرح این ماجرا در تمام شهرها پیچید و از آن پس مردم کشور چین برای نقل داستان از تنگرام استفاده می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *