نمایش دادن همه 8 نتیجه

مکعب روبیک یکی از ارزان قیمت‌ترین بازی‌های موجود به شمار می‌رود که تا حد زیادی در رشد فکری، افزایش یادگیری و تمرکز فرد موثر است. این اسباب بازی جذاب برای هر سنی مناسب است و از زمانی که رشد مغز کودک آغاز می‌شود، برای کودک می‌توان آن را تهیه کرد.

به فردی که این بازی استراتژیک و جذاب را دنبال کرده و می‌تواند یک مکعب روبیک را به درستی حل کند، کیوبر یا مکعب باز گفته می‌شود.

اولین مکعب روبیکی که ساخته شد مکعب روبیک 2*2 در سال ۱۹۷۰ بود. این مکعب حاصل ذهن خلاق فردی به نام لری نیکولز است.

در عصر حاضر انواع پیشرفته‌‌تری از مکعب‌های روبیک تولید شده و به بازار عرضه شده‌اند. روبیک شیشه‌ای یکی از تازه‌‌ترین مکعب‌های روبیکی است که امروزه طرفداران زیادی دارد. ‌افراد حرفه‌ای در زمینه حل مکعب روبیک، علاقه زیادی به حل این روبیک جذاب دارند.

 

مشخصات روبیک آینه‌ای

روبیک شیشه‌ای (آینه‌ای) در ظاهر مشابه روبیک 3*3 است. بین قطعات هر دو مدل روبیک، توازن وجود دارد و تنها تفاوت ظاهری این دو روبیک در این است که مکعب روبیک شیشه‌ای همان طور که از نام آن مشخص است، آینه‌ای است و رنگی ندارد؛ در حالی که روبیک ۳ در ۳ از ۶ وجه که هر کدام رنگ متفاوتی دارند ساخته شده‌ است.

مکعب روبیک آینه‌ای از انواع مدل‌های روبیک حجمی است؛ زیرا در حالت حل نشده، به این صورت است که قطعات آن جابجا شده، یک شکل نامنظم به خود می‌گیرد و از شکل مکعب خارج می‌شود، شما باید بتوانید این قطعه‌ها را به درستی در محل صحیح خود قرار دهید؛ به طوری که در پایان کار به شکل یک مکعب 3 در 3 منتظم شده باشد.

حرکات چرخشی در این روبیک جذاب، بسیار نرم انجام می‌شود و وزن آن کمتر از ۱۰۰ گرم است.

 

انواع روبیک شیشه‌ای (آینه‌ای)

روبیک شیشه‌ای در انواع مدل‌های مختلف در فروشگاه اینترنتی آرتی کالا موجود و قابل سفارش است.

روبیک آینه‌ای حجمی، یکی از اصلی‌ترین مدل‌های این روبیک است. انواع دیگری از این مکعب وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را نیز به راحتی در فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید.

 

پیش نیازهای حل مکعب روبیک شیشه‌ای

برای اولین بار که به روبیک آینه‌ای حجمی نگاه می‌کنید تصور می‌کنید حل کردن آن بسیار سخت است؛ در حالیکه برای حل کردن روبیک شیشه‌ای نیز مشابه سایر روبیک‌ها باید به فرمول‌ها و الگوریتم‌های حل آن مسلط باشید تا بتوانید در انجام این کار موفق شوید.

پیش نیاز حل کردن روبیک آینه‌ای، تسلط به فرمول‌های حل روبیک 3 در 3 است. شما تا زمانی که نتوانید یک مکعب روبیک ۳ در ۳ را حل کنید، قادر به حل کردن روبیک شیشه‌ای نخواهید بود؛ چون برای حل روبیک شیشه‌ای باید دقیقا مطابق با الگوریتم‌های حل روبیک ۳ در ۳ پیش بروید و تنها تفاوت‌های بسیار جزئی در بین روش حل آن‌ها وجود دارد.

 

خرید روبیک آینه‌ای از آرتی کالا

روبیک شیشه‌ای (آینه‌ای) را می‌توانید در انواع مدل‌های حجمی، فیشر و… از آرتی کالا تهیه کنید. این مکعب روبیک در ابعاد مختلفی وجود دارد که می‌توانید بر حسب سلیقه یکی از آن‌ها را خریداری کنید. روبیک آینه‌ای ۲ در ۲، روبیک آینه‌ای ۳ در ۳ و روبیک آینه‌ای ۴ در ۴ از فروشگاه اینترنتی آرتی کالا قابل سفارش است.

علاوه بر سایز، در فروشگاه اینترنتی آرتی کالا، روبیک‌های شیشه‌ای در انواع کیفیت‌ها و جنس‌ها نیز وجود دارند. شما می‌توانید متناسب با بودجه در نظر گرفته شده، یکی از آن‌ها را سفارش دهید.

 

قیمت روبیک شیشه‌ای (آینه‌ای) در آرتی کالا

روبیک‌ شیشه‌ای با توجه به سایز، جنس، وجود تجهیزات جانبی و… در قیمت‌های متفاوتی در فروشگاه اینترنتی آرتی کالا به فروش می‌رسد.

هرچه سایز روبیک بزرگ‌تر باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود. کیفیت محصول نیز همواره با قیمت آن رابطه مستقیم دارد. جنس مواد سازنده روبیک نیز اهمیت دارند، مهم‌تر از همه باید این مواد اولیه، برای فرد مضر نباشند و مقاومت کافی در برابر ضربه و آسیب را داشته باشند. کیفیت مکعب روبیک شیشه‌ای را نیز باید مد نظر داشته باشیم؛ زیرا بعضی از انواع روبیک در اثر استفاده و یا شستشو رنگ آن‌ها از بین می‌رود و یا اینکه استیکر روی قطعه‌ها کنده می‌شود.

بعضی از انواع روبیک‌های شیشه‌ای که در فروشگاه اینترنتی آرتی کالا موجود هستند با امکاناتی نظیر:

  • کیف نگهدارنده
  • پایه
  • تایمر برای این‌که رکورد خود را ثبت کنید
  • روغن برای روان و نرم نگه داشتن چرخش قطعات روبیک

برای خرید این مدل روبیک‌ها باید هزینه بیشتری را بپردازید.

بسته به اینکه روبیک شیشه‌ای حجمی را در چه سایزی، با چه کیفیتی، در چه جنسی، همراه با کدام امکانات اضافه و… تهیه می‌کنید قیمت آن از حدود ۷۰ هزار تومان تا حدود ۸۰۰ هزار تومان می‌تواند متغیر باشد.

 

سخن آخر

روبیک‌ شیشه‌ای (آینه‌ای) نوعی پازل مکانیکی و یکی از انواع روبیک‌های حجمی هندسی است. این روبیک مانند شطرنج یک بازی فکری است که برای حل آن باید قوانین و فرمول‌های آن را بدانید. شما می‌توانید بهترین نوع روبیک شیشه‌ای را از آرتی کالا تهیه کنید.