«کاش حرفی بزنی» سروده مصطفی رحماندوست به چاپ چهارم رسید

کتاب «کاش حرفی بزنی» سروده ی مصطفی رحماندوست برای چهارمین بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

به گزارش آرتی‌کالا، کتاب«کاش حرفی بزنی» ۱۳ قطعه شعر با عنوان های «کاش حرفی بزنی، غول دلخوری، دغدغه، به خاطر غرور، آغاز دوستی، دلم همراه توست، گرگ و میش، با دروغ های شاخ دار آمدی، برگرد، خود بهار، آدم برفی، نگاه، سیب و سلام و سبد» سروده شده است.

 

مصطفی رحماندوست

معرفی کتاب کاش حرفی بزنی اثر مصطفی رحماندوست

کتاب کاش حرفی بزنی مجموعه ای از اشعار شاعر به نام معاصر مصطفی رحماندوست است.

درون مایه این اشعار عشق و دوستی عواطف دوران نوجوانی است که حاوی احساسات لطیف و دوستانه و ناب است.

همچنین یادآور و تداعی کننده قهر و آشتی ها، تنهایی ها، انتظار و خاطره های خاص این دوران نیز هست.

مجموعه‌ی حاضر که برای گروه سنی “د” نگاشته شده، متضمن اشعاری است از “مصطفی رحماندوست” شاعر برجسته‌ی معاصر که با این عناوین فراهم آمده است:

“کاش حرفی بزنی”، “غول دلخوری”، “دغدغه”، “به خاطر غرور”، “آغاز دوستی”، “دلم همراه تو است”، “گرگ و میش”، “خود بهار”، “برگرد”، “با دروغ‌های شاخدار آمدی”، “آدم برفی”، “نگاه” و “سیب و سلام و سبد”. در قطعه‌ی آغازین آمده است: روزها با یاد تو، همراه همه، می‌کوشم/ می‌خورم، می‌نوشم/ شب که شد، بی‌تابم/ تا تو را باز ببینم در خواب،/ زودتر می‌خوابم/ من پرم از تو، ولی دور از تو/ و تو نزدیک‌تر از من، به منی/ کاش حرفی بزنی/.

در شعر «غول دلخوری» می خوانیم: دلخوری! / سکوت کرده ای / جغد غصه در دل تو آشیانه کرده است / از کنار من، / بی سلام و حرف و خنده و نگاه / می روی و آه می کشی / می کُشد مرا / آن کدورتی که در دل تو لانه کرده است./ نازنین! / قسم به دوستی / قفل دلخوری بدون حرف و گفت وگو / وا نمی شود / پاک و کوچک است قلب تو / غول قهر و دلخوری / در دل تو جا نمی شود./ خوب من! / بس کن این سکوت بی نتیجه را / فرصتی بده برای گفت وگو / دست کم به من که می رسی ناسزا بگو.
بر همین اساس، کتاب «کاش حرفی بزنی» از مجموعه «شعر نوجوان» با تصویرگری نیاز کاشانی آراسته شده است.

قیمت کتاب کاش حرفی بزنی

کتاب «کاش حرفی بزنی» سروده ی مصطفی رحماندوست؛ در ۳۶ صفحه با قیمت ۷ هزار تومان منتشر شده و شمارگان آن تاکنون در چهارمین مرحله چاپ به ۱۲ هزار نسخه رسیده است.

علاقه مندان می توانند این کتاب را از فروشگاه های محصولات فرهنگی و فروشگاه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور خریداری کنند.

 

مصطفی رحماندوست

آشنایی با مصطفی رحماندوست

مصطفی رحماندوست معروف به شاعر «صد دانه یاقوت» (زاده ۱ تیر ۱۳۲۹، همدان) شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان است.

او از داوران و نمایندگان هیئت علمی جشنواره بین‌المللی شعر فجر بوده است.

او پس از اخذ مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران، به عنوان کارشناس کتاب‌های خطی در کتابخانه مجلس مشغول به کار شد و سپس به عنوان مدیر مرکز نشریات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیر مسئول نشریات رشد، سردبیر رشد دانش آموز، سردبیر و پدیدآورنده سروش کودکان است

منبع:iranketab.ir ،tnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *