فریب کودکان و نوجوانان در اینستاگرام با چالش «بازی جرأت یا حقیقت»

معاون اجتماعی پلیس فتا از بازداشت فردی خبر داد که با راه‌اندازی چالشی تحت عنوان “بازی جرأت یا حقیقت” در اینستاگرام، باعث فریب کودکان و نوجوانان شده بود.

چالش اینستاگرام و فریب دادن کودکان و نوجوانان

به گزارش آرتی‌کالا، سرهنگ «رامین پاشایی» با اشاره به بازداشت فردی که با یک چالش در فضای مجازی، باعث فریب کودکان و نوجوانان شده بود، اظهار کرد: فردی که با بهره‌گیری از فضای مجازی و ایجاد صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام، با راه‌اندازی یک چالش تحت عنوان “بازی جرأت یا حقیقت” باعث فریب کودکان و نوجوانان شده بود، تحت رصد لحظه‌ای کارشناسان سایبری پلیس فتا قرار گرفت.

معاون اجتماعی پلیس فتا افزود: با اقدامات فنی و تخصصی پلیس، متهم در مخفیگاهش شناسایی و در هماهنگی با مراجع قضایی در حالیکه با سلاح به مأموران حمله‌ور شده و قصد فرار داشت، بازداشت شد.

وی تصریح کرد: با شروع فصل فراغت از تحصیل دانش‌آموزان و نظر به رعایت توصیه‌های آموزشی مسئولان بهداشتی کشور مبنی بر عدم ترددهای غیرضروری، میزان استفاده از فضای مجازی مخصوصاً وبگردی افزایش چشمگیری داشته که این فضا بستری را برای اغفال، سوء‌استفاده و فریب از کودکان و نوجوانان فراهم آورده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه افراد سودجو در پوششهای مختلف و با استفاده از ترفندهای گوناگون قصد عملی‌سازی اهداف شوم و کلاهبردارانه خود را دارند، به والدین توصیه کرد که با اعمال نظارت دائمی بر عملکرد سایبری فرزندان خود و راهنمایی و هدایت آنها، اصول استفاده صحیح و عدم اعتماد به افراد غریبه و نا آشنا را به فرزندان خود بیاموزند.

پاشایی با تأکید بر اینکه استفاده بدون کنترل و عدم نظارت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند مخاطرات زیادی برای فرزندان به وجودآورد، از هموطنان خواست که در صورت مشاهده و گزارش موارد مشکوک یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی، با مراجعه به سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cybrpolice.ir، بخش مرکز امداد و فوریتهای سایبری، با پلیس فتا در ارتباط باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *