نشانه اصلی کرونا در کودکان چیست و با چه علائمی آشکار می‌شود؟

با توجه به بازگشایی مدارس و شیوع کرونا، والدین ترس اینکه فرزندشان مبتلا به کرونا شود بیشتر شده و بدنبال راه تشخیص و  نشانه اصلی کرونا هستند.

 

 نشانه اصلی کرونا در کودکان چیست
نشانه اصلی کرونا در کودکان

 

نشانه اصلی کرونا در کودکان جدی بگیرید

اگر بخواهید کرونا را در کودکان شناسایی کنید باید به نشانه اصلی کرونا مانند اسهال و استفراغ توجه کنید و تنها به دنبال نشانه‌هایی در دستگاه تنفسی نباشید.

به گزارش آرتی‌کالا به نقل از بهداشت نیوز نتیجه یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه اصلی ابتلا به http://ویروس جدید کرونا در میان کودکان باشد.

محققان در دانشگاه کوئینز بلفاست در ایرلند شمالی وضعیت بیش از ۹۹۰ کودک دو تا ۱۵ ساله از سراسر بریتانیا را در جریان تحقیق خود بررسی کردند. به گفته آن‌ها در میان کودکانی که بدن آن‌ها پادتن (آنتی بادی) بیماری «کووید ۱۹» را تولید کرده بود علاوه بر علائمی همچون تب و سردرد، اسهال و استفراغ نیز گزارش شده است.

 

 تب، سرفه و تغییر حس‌های بویایی و چشایی به عنوان علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان کودکان یاد می شود
تهوع و استفراغ نششانه اصلی کرونا

 

این در حالی است که تاکنون تنها از تب، سرفه و تغییر حس‌های بویایی و چشایی به عنوان علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان کودکان یاد می‌شد. در مقابل پژوهش‌ها نشان می‌دهد که درد عضلانی، خستگی، احساس گیجی، درد قفسه سینه و مشکل گوارشی علائم اصلی ابتلا به «کووید ۱۹» در میان بزرگسالان است.

تام واترفیلد، یکی از مسئولان تحقیق دانشمندان در دانشگاه کوئینز بلفاست در مور نتیجه این پژوهش می‌گوید: «در گروه [مطالعه]ما اسهال و استفراغ بیش از سرفه و تغییر در حس‌هایی بویایی و چشایی نشان دهنده ابتلا بود.»

او می‌افزاید: «اگر بخواهید ابتلا به کرونا را در کودکان شناسایی کنید باید به علائمی مانند اسهال و استفراغ توجه کنید و تنها به دنبال نشانه‌هایی در دستگاه تنفسی نباشید.»

به گفته وی با در نظر گرفتن تب، سرفه و تغییر حس‌های بویایی و چشایی تنها می‌توان ۷۶ درصد موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا را با آزمایش شناسایی کرد، اما با توجه به علائم گوارشی در کودکان می‌توان این رقم را به ۹۷ درصد رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *