آموزش بازی

راهنمای بازی تلوتلو TELO TELO

بازی فکری تلو تلو TELO TELO  بازی فکری برای افزایش خلاقیت و بهبود قوه تخیل است .

ابتدا باید تخته بازی وبل را به هم وصل کرده و در یک سطح صاف قرار دهید . هرکدام از بازیکنان یگ گوشه از تخته را انتخاب کرده و 4 مهره ی خود که در 4 رنگ مختلف ست را به صورت دلخواه بچینید .توپ وبل را در وسط تخته بازی قرار داده و بازی شروع می شود .

ژتون ها و چوب بازی را روی میز در کنار تخته بازی قرار دهید . برای برنده شدن اولین بازیکنی که توپ را ( با توجه به مهره ی جلو ی حفره ) در حفره ها  پرتاب کند برنده بازی است .

اطلاعات بیشتر و راهنمای بازی درون جعبه موجود است .

محتویات بسته بازی فکری تلو تلو TELO TELO:

  • کیسه ذخیره سازی
  • تخته بازی
  • 2 عدد چوب بازی
  • 16 عدد مهره در 4 رنگ مختلف
  • 1 عدد تاس
  • 2 عدد مهره ی دوبل
  • 2 عدد ژتون  بای

تصویر محتویات بازی تلو تلو TELO TELO

راهنمای بازی تلو تلو 

هدف بازی:به ترتیب رنگها(از مهره چپ به راست)بازیکنان توپ را باید به سمت حفره ی هم رنگ با مهره سمت چپ سر دهد.

محتویات:کیسه ذخیره سازی، تخته بازی، 2 عدد چوب بازی ،1 عدد توپ، 16 عدد مهره در 4 رنگ مختلف، 1 عدد تاس، 2 عدد مهره وبل، 2 عدد ژتون بازی

مراحل آماده سازی بازی : تخته بازی وبل را بهم وصل کرده و در یک سطح صاف قرار دهید.هرکدام از بیکنان یک گوشه از تخته را انتخاب کرده و 4 مهره خود که در 4 رنگ مختلف است را به صورت دلخواه بچینید. توپ وبل را در وسط تخته ی بازی قرار داده و بازی شروع میشود.

توجه:  ژتونها و چوب بازی را روی میز در کنار تخته ی بازی قرار دهید.حتی اگر با کمتر از 4 بازیکن بازی میکنید،جایگزینی تمام مهره های رنگی در حفره های کنار تخته بازی را فرموش نکنید/برای برنده شدن اولین بازیکنی که توپ را(با توجه به رنگ مهره ی جلوی حفره)در حفره ها پرتاب کند برنده بازی میشود.

چگونه بازی کنیم:  بازی از کم سن ترین بازیکن شروع شده و در جهت عقربه های ساعت ادامه پیدا میکند.هنگامی که نوبت به بازی کن میرسد تاس را پرتاب کرده و به اندازه ی عدد آمده میتواند از ژتون ها استفاده کند.برای غلتاندن توپ به سمت هدف باید ژون هارا در کنار تخته بازی گذاشت یا از کنار آن برداشت تا با سبک و سنگین شدن یک طرف تخته توپ به حرکت درآمده و به حفره مناسب نزدیک شود.

به هر فرد تعداد مشخصی ژتون تعلق ندارد، بسته به عدد تاس بازیکن میتواند از ژتون استفاده کند . چگونه از ژتون ها استفاده خواهم کرد؟

1-ژتون ها را در کنار تخته ی بازی قرار دهید.ژتون ها را میتوان روی هم یا در کنار هم قرار داد. دقت: اینکه ژتون ها چگونه قرار داده شوند را شما تصمیم میگیرید یواش،سریع و یا با پرتاب کردن،یکی یکی و یا همه را یکدفعه قرار دادن،در کناره های مختلف قرار دادن یا همه را به صورت گروهی در یک طرف قرار دادن.

در موقع قرار دادن ژتونها در کنار تخته بازی نباید انگشتتان صفحه ی بازی را لمس کند اگر برخورد کند نوبت خود را از دست داده و نوبت به بازیکن بعدی میرسد.

2-برای برداشتن ژتونها از کنار تخته نمیتوانید از انگشتتان استفاده کنید و فقط از چوب بازی میتوان استفاده کرد.ژتونهایی که در موقع برداشتن میوفتند را در همان نوبت بازی نمیتوانید کنار تخته بگذارید.

تصویر راهنمای بازی تلو تلو TELO TELO

توپ را چگونه غلت خواهم داد؟

1-وقتی که توپ شما به مهره هم رنگ  با مهره سمت چپتان وارد شد این مهره را از جایش برداشته  و توپ را دوباره در وسط تخته بازی قرار دهید.زمانی که توپ را وارد حفره مناسب کردید بازی را تا زمانی که مهره هایتان تمام شود ادامه دهید.

2-اگر توپ داخل حفره ای با رنگ دیگر (اشتباه) شد امتیاز این دور را نمیگیرد و نوبت بازی را از دست میدهید.بازیکن بعدی با قرار دادن دوباره ی توپ در وسط تخته شروع به بازی میکند.

3-اگر زمانی که نوبت بازی تمام میشود توپ هنوز به هیچ حفره ای  وارد نشده باشد توپ را از جایی که قرار دارد برداشته و نوبت به بازیکن بعدی میرسد.

مثال:اگر تاس عدد 1 را نشان دهد،بازیکن 1 ژتون را میتواند از کنار تخته ی بازی بردارد.یا یک ژتون را به کنار تخته ی بازی بگذارد.برداشتن یا گذاشتن ژتون ها را بازیکن تصمیم میگیرد .و یا برای مثال اگر تاس عدد 5 را نشان دهد میتوان 2 ژتون را برداشت و 3 ژتون را گذاشته 1 ژتون را از کنار تخته میتوان برداشت.آنچه اهمیت دارد حرکت دادن در مجموع 5 ژتون است.بسته به عدد آمده در تاس به صورت دلخواه هر تعداد ژتون را میتوان در کنار تخته گذاشت یا از کنار برداشت.فراموش نکنید که هدف از این کار غلتاندن و سر دادن توپ به سمت حفره با رنگ درست است.

تصویر بازی تلوتلو TELO TELO

تصویر خرید محصول

 

 

 

1 نظر در “راهنمای بازی تلوتلو TELO TELO

  1. رامتین گفت:

    سلام لطفا ویدیو آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *