بازی رومیزی «مار و مارگیر» با اقتباس از منطق الطیر تولید می‌شود

بازی رومیزی «مار و مارگیر» بر اساس داستانی از منطق الطیر عطار نیشابوری، طراحی و آماده تولید در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شده است.

به گزارش آرتی‌کالا به نقل از خبرگزاری شبستان، ۱۰ بازی رومیزی و کارتی برگرفته از آثار فاخر ادبیات کهن فارسی همچون مثنوی معنوی مولانا، منطق الطیر عطار نیشابوری، کلیله و دمنه، تاریخ بیهقی و… همچنین ادبیات معاصر شامل آثار نیما یوشیج، حبیب یغمایی و… از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طراحی شده است.

تولید بازی رومیزی «مار و مارگیر» با اقتباس از منطق الطیر

بازی رومیزی «مار و مارگیر» با اقتباس از منطق الطیر تولید می‌شود
مار و مارگیر

«مار و مارگیر» یکی از بازی های مجموعه ی «میز بازی ایرانی» است که از سوی علی شیرکرمی برای کودکان بالای هفت سال طراحی شده است.
بر همین اساس بازی رومیزی «مار و مارگیر» از داستانی به همین نام از منطق الطیر عطار نیشابوری برگرفته شده است.

این سرگرمی از نوع بازی های فکری و حل معما است. در این سرگرمی یک بازیکن در نقش مارگیر باید محل پنهان شدن مار را بر روی صفحه بازی با استفاده از حدس زدن رنگ تکه های مختلف مار پیدا کند.به گفته طراح بازی رومیزی «مار و مارگیر» ، این داستان یکی از داستان های آموزنده منطق الطیر است که کمتر به آن پرداخته شده و جذاب بودن داستان نیز باعث انتخاب این داستان از بین داستان های دیگر شده است.

بازی آموزنده مار و مارگیر

علی شیرکرمی در مورد ویژگی های داستان خوب در تولید بازی گفت: بازی علاوه بر جذابیت باید آموزنده باشد. این که تنها یک داستان جالب باشد دلیل کافی و مناسبی برای اقتباس به منظور طراحی بازی نیست. داستان ها باید نکته مثبت و آموزنده نیز در خود داشته باشند و مخاطب را به تأمل برانگیزد.
یادآوری می شود، طراحی این بازی ها با الهام و اقتباس از داستان های ادبیات فارسی به سفارش اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های رایانه ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۷ آغاز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *