تفنگ‌های ساچمه‌ای و کلت‌های فلزی از جمله اسباب بازی‌های نظامی هستند که طرفداران بسیاری دارند. طراحی و ساخت کلت ساچمه‌ای اسباب بازی و تفنگ فلزی اسباب بازی به گونه‌ای است که به راحتی نمی‌توان تفاوت آن‌ها را از تفنگ‌های واقعی تشخیص داد؛ با این وجود تفنگ‌های ساچمه‌ای که برای بازی و سرگرمی کودک و نوجوان طراحی می‌شوند، آسیبی به کسی وارد نمی‌کنند و بی خطر هستند. اگر می‌خواهید برای فرزندانتان تفنگ ساچمه‌ای اسباب بازی خریداری کنید باید مناسب با رده سنی او دست به انتخاب بزنید. برای رده سنی 1 تا 7 سال بهتر است نمونه‌های ساده و بی‌خطر تفنگ، همچون تفنگ آبپاش و تفنگ موزیکال خریداری شود.

ویژگی‌های تفنگ‌های ساچمه‌ای و کلت‌های فلزی

در دنیای اسباب بازی‌های پلیسی، کلت‌های کمری و تفنگ‌های فلزی، اسباب‌بازی‌هایی هستند که قابلیت شلیک تیرهای کوچکی به نام ساچمه را دارند. این تفنگ‌ها معمولا بر اساس نمونه‌های واقعی طراحی می‌شوند و شباهت‌های زیادی به اسلحه‌های واقعی دارند و به همین دلیل در بین مردم محبوبیت زیادی دارند. 

استفاده کردن از تفنگ‌های ساچمه‌ای و کلت‌های فلزی اسباب بازی آسان است. باید ساچمه‌ها را داخل خشاب اسلحه اسباب بازی قرار دهید بعد گلنگدن (قسمت بالایی) را بکشید حالا اسلحه آماده است و می‌توانید هدف و شی مورد نظر را نشانه بگیرید و شلیک کنید.

تفنگ ساچمه‌ای اسباب بازی در ابعاد کوچک و بزرگ طراحی شده است. در نمونه‌هایی از این اسباب بازی، مانند اسلحه‌های واقعی در کنار تفنگ، صدا خفه کن نیز تعبیه شده است. صدا خفه کن در کلت‌ها و تفنگ‌های اسباب بازی این اسباب بازی را به نمونه واقعی آن نزدیک می‌کند و در زمان بازی‌هایی چون دزد و پلیس، حس واقعی‌تری به فرزند شما القا می‌شود. 

تفنگ‌های ساچمه‌ای و کلت‌های فلزی قدرت‌های مختلفی در زمان شلیک دارند. در نمونه‌های حرفه‌ای‌تر این اسباب بازی شلیک با قدرت بیشتری صورت می‌گیرد؛ بنابراین در هنگام خرید به مکانیزم قدرت تیر توجه داشته باشید و اگر نمونه‌های حرفه‌ای آن را خریداری می‌کنید به این نکته توجه داشته باشید که با کلت و تفنگ‌های ساچمه هرگز به سمت انسان و حیوان شلیک نکنید؛ زیرا قدرت شلیک در برخی از تفنگ‌های ساچمه‌ای اسباب بازی به اندازه‌ای است که می‌تواند جعبه‌های مقوایی را سوراخ کند. 

کلت فلزی اسباب بازی بسیار شبیه تفنگ ساچمه‌ای واقعی است و به دلیل این که از جنس فلز است معمولا از سایر کلت‌ها سنگین‌تر است و در نسبت با کلت ساچمه‌ای پلاستیکی، استحکام بیشتری دارد.

تصویر تفنگ ساچمه‌ای

اجزای کلت‌های فلزی و ساچمه‌ای 

تمامی اسلحه‌های اسباب بازی از یک بدنه به همراه خشاب و تعدادی تیر کروی تشکیل شده‌اند. در برخی از کلت‌ها صدا خفه کن نیز وجود دارد. نحوه اتصال صدا خفه کن به کلت به این صورت است که را باید آن را به لوله کلت با چرخاندن متصل کرد. جنس صدا خفه کن‌ها معمولا از پلاستیک یا فلز است.

توضیحاتی در مورد بدنه‌ کلت ساچمه‌ای

بدنه‌ کلت و تفنگ ساچمه‌ای معمولا از فلز یا پلاستیک است. بدنه‌ این کلت به خوبی طراحی شده است و به راحتی قابل حمل است. همچنین این کلت خوش دست است و دست را هنگام استفاده اذیت نمی‌کند. کیفیت بدنه‌ این محصول مقابل ضربات مقاوم است اما امکان خراب شدن فنر داخلی آن توسط ضربات قوی‌تر وجود دارد.

خرید تفنگ فلزی

برای خرید تفنگ ساچمه‌ای و کلت فلزی می‌توانید از صفحه پیش رو محصولات را مشاهده و ثبت نهایی کنید. فروشگاه اینترنتی آرتی کالا با امکان پرداخت درب منزل و ارائه محصولات با تضمین کیفیت و قیمت در تلاش است تا شما مشتریان گرامی بتوانید محصول مورد نظر خود را به آسانی و با آرامش خاطر خریداری کنید.