نمایش 1–15 از 506 نتیجه

%38-
%32-
%32-

دنیای پازل‌ها بسیار متنوع و رنگارنگ است. این اسباب بازی به دلیل نقاشی‌ها و طرح‌های کودکانه و جذابی که دارد همیشه مورد علاقه کودکان است. درست است که پازل در دسته بازی فکری قرار می‌گیرد اما نمی‌شود تاثیرات مثبت این بازی را بر رشد کودک نادیده گرفت. اگر قصد خرید پازل کودکانه دارید، با ما همراه باشید.

 

معرفی انواع پازل

همانطور که می‌دانیم پازل در انواع گوناگونی ساخته می‌شود. برخی از پازل‌ها مخصوص کودکان است و بیشتر جنبه آموزشی دارند و دارای قطعات درشتی هستند؛ برخی دیگر مانند پازل‌هایی که دارای قطعات ریز و بسیار است برای بزرگسالان مناسب است. برای مشاهده انواع پازل و لیست قیمت آن‌‌ها می‌توانید به صفحه محصولات آرتی کالا مراجعه کنید.

  • پازل کودکانه آموزشی
  • پازل‌های بزرگ
  • پازل مقوایی
  • پازل چوبی
  • پازل پلاستیکی
  • پازل 1000 قطعه
  • پازل مگنتی

 

خرید پازل کودکانه چه تاثیری بر رشد کودک دارد؟

اسباب بازی پازل یک سرگرمی ضروری برای رشد مهارت‌های ارتباطی، فیزیکی، شناختی و… در کودک است. کودک حین بازی با پازل بزرگ، به درکی از توانایی‌های شخصی می‌رسد که در کمتر اسباب بازی می‌توان این ویژگی را سراغ گرفت. مهم‌ترین تاثیراتی که اسباب بازی پازل بر رشد مهارت‌های کودک می‌گذارد عبارتند از:

 

توسعه دایره لغات و مفاهیم

در انواع پازل که برای کودکان ساخته شده است، فرصت‌های بسیاری برای رشد مهارت‌های کلامی و شناختی کودک ایجاد شده است. بعضی پازل‌ها به صورت اشکال هندسی ساخته شده‌اند یا تصاویر حیوانات، اعداد و حروف الفبا بر روی آن‌ها نقش بسته است. همچنین برخی پازل‌ها به آموزش انواع رنگ‌ها به کودک ساخته شده‌اند. کودک با استفاده مکرر از این بازی ساختنی پی به مفاهیم بسیاری می‌برد.

 

تقویت مهارت‌های حرکتی و هماهنگی دست و چشم

پازل‌هایی که برای کودکان ساخته می‌شوند معمولا در سایزهای بزرگ هستند. به طوری که کودک می‌تواند کف اتاق آن‌ها را کنار یکدیگر بچیند؛ این ویژگی به این خاطر است که کل بدن کودک درگیر ساختن پازل باشد و مهارت‌های حرکتی کودک توسعه پیدا کند. دست و چشم کودک در این بازی فکری به صورت همزمان درگیر است؛ بنابراین پازل کودک می‌تواند برای کودک یک تمرین موثر برای انجام کارهایی مانند غذا خوردن، نوشتن، ورزش کردن و… باشد. به بیان دیگر آنچه که در کودک به صورت بالفعل وجود دارد و می‌تواند با چشم ببیند، نیاز به تمرین بسیاری دارد که به واسطه دست و اعضای دیگر بدن تبدیل به فعل شود؛ پس اسباب بازی پازلی یکی از سرگرمی‌هایی است که می‌تواند به مهارت‌های حرکتی کودک کمک کند.

 

افزایش اعتماد به نفس کودک

زمانی که کودک به تنهایی می‌تواند تجربه ساخت یک وسیله یا پازل را داشته باشد پی به توانایی‌های خود می‌برد و متوجه می‌شود که خود به تنهایی از پس بسیاری از کارهایش برمی‌آید. حل معمای پازل و تکمیل کردن آن نیز می‌تواند یک چنین احساسی را در کودک بیدار کند؛ از این رو برای افزایش اعتماد به نفس کودک پیشنهاد می‌شود از انواع پازل بهره گرفته شود.

 

افزایش پشتکار با حل مسئله

همه پازل‌ها حتی ساده‌ترین آن‌ها دارای یک مسئله و یک راه‌حل هستند. کودک در مسیر ساختن پازل وارد یک چالش می‌شود و تا زمانی که پازل تکمیل شود ذهن و فکر کودک درگیر بازی است؛ بنابراین حل مسئله پازل می‌تواند یک روش مناسب برای تقویت پشتکار در کودک باشد. 

 

تمرکز و کاهش تنش

از آنجا که در هنگام بازی با اسباب بازی پازل فکری بخش قابل توجهی از حواس کودک درگیر چیدن قطعات کنار یکدیگر است و نیاز به تمرکز و دقت دارد، این بازی می‌تواند تنش و بیش‌فعالی را در کودک کاهش دهد؛ بنابراین انواع اسباب بازی پازل چوبی یا اسباب بازی پازل پلاستیکی که جنبه فکری دارد، افزون بر این که مهارت‌های حرکتی و ارتباطی و شناختی را در کودک تقویت می‌کند، بر روحیات کودک نیز تاثیرگذار است.

 

خرید انواع پازل کودکانه از آرتی کالا

فروشگاه اسباب بازی آرتی کالا سال‌هاست در حوزه فروش انواع اسباب‌بازی پسرانه و دخترانه فعالیت می‌کند. هدف اصلی این مجموعه ارائه اسباب‌بازی‌های با کیفیت و مناسب کودکان، در جهت جلب رضایت مشتریان گرامی است؛ همچنین فروشگاه آرتی کالا امکان ارسال به سراسر کشور و پرداخت درب منزل را به هدف خرید آسان و بهینه مشتریان عزیز در نظر گرفته است. شما می‌توانید برای خرید انواع پازل پلاستیکی، اسباب بازی پازلی مگنتی و چوبی و پازل دخترانه و پسرانه به صفحه محصولات ما در همین صفحه مراجعه کنید.