نمایش دادن همه 10 نتیجه

بازی فکری اتللو با کسب رتبه اول در زمینه بازی فکری، تحولی عظیم در دنیای بازی‌ها به وجود آورد. محتویات بسته بازی فکری ریورسی (اتللو) شامل تعدادی مهره با دو وجه رنگی و یک صفحه بازی است. این بازی 2 نفره بوده و بازیکنان با محاصره و تصاحب مهره‌های حریف، رقابتی آموزنده را تجربه می‌کنند. در حال حاضر هزاران نفر در سراسر دنیا با خرید بازی اتللو، در کنار استفاده از جذابیت‌های بازی، قدرت برنامه ریزی و آینده نگری را در خود پرورش می‌دهند و با طراحی استراتژی‌های خاص با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

با معرفی بازی فکری اتللو به خانواده و دوستان، لحظاتی همراه با شادی و هیجان را بچشید و مهارت طراحی، برنامه ریزی ذهنی و اجرای آن در صفحه‌ی رقابت را بیاموزید. آرتی کالا ارائه دهنده انواع بازی، مفتخر است بازی فکری اتللو را به سراسر کشور با قابلیت پرداخت درب منزل ارائه کند.

 

معرفی بازی فکری اتللو

اتللو یک بازی فکری استراتژیک رقابتی است و در دسته بازی‌های تخته‌ای قرار دارد؛ چرا که بازی بر روی صفحه‌ای از پیش تعیین شده انجام می‌گیرد. بازی فکری اتللو حرفه‌ای اولین بار توسط هاسگاوا اختراع و در سال 2007 روانه بازار شد. بازی‌های فکری ریورسی در ابعاد 6*6، 8*8 و 12*12 ساخته می‌شوند و قوانین بازی برای همه ابعاد یکسان است.

در بسته‌ی بازی فکری اتللو کوچک یک صفحه‌ی 36 قطعه‌ای همراه با 36 مهره و در سایز بزرگ آن صفحه‌ای با 64 قطعه همراه با 64 مهره قرار دارد. مهره‌ها یا همان دیسک‌ها از یک طرف روشن و از طرفی دیگر تیره هستند و به هر بازیکن، یکی از رنگ‌ها اختصاص داده می‌شود. بازیکنان باید دیسک‌های خود را طوری روی صفحه بازی بچینند که رنگ اختصاصی آن‌ها رو به بالا باشد.

 

چند قانون مهم که قبل از خرید بازی اتللو باید بدانید

از سری قوانین بازی فکری اتللو می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • تله‌های این بازی گروهی را با استفاده از چیدمان مناسب در صفحه ایجاد کنید. دیسک‌ها را طوری در صفحه بازی بچینید که یک یا چند دیسک حریف را محاصره کند. به عبارتی دیگر دیسک‌های حریف را در وسط دیسک‌های خود گیر بیندازید.
 • بازیکنان به نوبت، دیسک‌های خود را در صفحه‌ی بازی قرار می‌دهند.
 • دیسک جدید را تنها می‌توانید برای محاصره دیسک حریف در صفحه قرار دهید. به عبارتی همه‌ی دیسک‌ها باید در مجاورت دیسک‌های دیگر باشند و دیسکی به صورت آزاد در صفحه وجود ندارد.
 • خط محاصره به صورت افقی، عمودی، مورب یا هر سه حالت است.
 •  دیسک حریف را زمانی می‌توانید محاصره کنید که بین دیسک جدید و دیسک قبلی موجود در صفحه قرار گرفته باشد.
 • اگر بازیکنی در نوبت خود، فرصتی برای محاصره حریف نداشته باشد باید نوبت را به حریف واگذار کرده تا زمانی که امکان محاصره برایش فراهم شود.
 •  گاهی ممکن است بازی قبل از پر شدن صفحه به اتمام برسد.

 

چند نکته در بازی اتللو

 بازی فکری اتللو بر خلاف بازی فکری کارتی دارای دیسک است؛ بنابراین یادگیری آن بسیار آسان بوده و تنها لازم است چند نکته را برای حرفه‌ای بازی کردن، یاد بگیرید. به نکات زیر توجه کنید:

 • گوشه‌های صفحه بازی، مهم‌ترین خانه‌ها هستند. 4 خانه یکی مانده به گوشه در راستای خط واصل خطرناک‌ترین خانه‌ها هستند و باید به گونه‌ای بازی کنید تا حریف مجبور شود این خانه‌ها را به شما واگذار کند.
 • یکی از اساسی‌ترین استراتژی‌ها در بازی فکری ریورسی، گرفتن گوشه‌ها است؛ چرا که طبق قوانین بازی، برگرداندن دیسک در گوشه صفحه غیر ممکن است؛ بنابراین با گرفتن یک گوشه، آن دیسک تا انتهای بازی از آن شما خواهد بود.
 • گرفتن یکی از گوشه‌های صفحه بازی به شما این امکان را می‌دهد که تعداد زیادی دیسک بسازید که توسط گوشه صفحه حمایت می‌شود و هرگز تحت محاصره حریف قرار نمی‌گیرند. این دیسک‌ها پایدار هستند.
 • دیسک‌های سرحد با یک یا چند خانه مرز مشترک دارند. دیسک‌های موجود در خانه‌های کناره در این تعریف صدق می‌کنند؛ اما منظور از دیسک‌های سرحد چیز دیگری است.
 • به گروه پیوسته‌ای از دیسک‌های سرحد یکرنگ، دیوار می‌گویند.
 • دیسک‌هایی که به محاصره دیسک‌های حریف درآمده‌اند؛ دیسک‌های محصور نامیده می‌شوند.
 • حرکتی را که باعث ایجاد دیسک‌های سرحد زیاد شود، حرکت شدید و حرکتی که سبب ایجاد دیسک‌های سرحد کمی شود، حرکت آرام می‌گویند.

 

فواید بازی فکری اتللو چیست؟

مناسب بودن قیمت بازی فکری اتللو این امکان را برای والدین فراهم می‌سازد تا در کنار ایجاد سرگرمی برای کودکان، بسیاری از مهارت‌های آنان را نیز پرورش دهند. البته بازی فکری ریورسی (اتللو) انواع مختلفی دارد که هر کدام برای رده سنی مختلفی طراحی شده‌اند. این بازی برای کودک، نوجوان و بزرگسال مناسب است.

 

تحریک خلاقیت کودک و نوجوان

 بازی فکری اتللو شما را به داشتن تفکر جانبی و یافتن راه حل‌های خلاقانه تشویق می‌کند. این تشویق به کودک و نوجوان انگیزه بیشتری برای خلاقانه فکر کردن، می‌دهد.

 

بهبود حافظه

 این بازی سبب تقویت حافظه می‌شود؛ زیرا باید حرکات خود و حریف را ثبت و ضبط کنید تا بتوانید عکس‌العمل‌های بهتری برای شکست حریف داشته باشید.

 

 افزایش تمرکز

 مهارت تمرکز اکتسابی است؛ بنابراین باید آن را بیاموزید. اتللو علاوه بر سرگرمی باعث می‌شود مدت طولانی روی یک مسئله متمرکز شوید.

 

کاهش استرس و اضطراب

 درگیری ذهن در بازی فکری اتللو سبب رهایی ذهن از هر فشار و استرس دیگر می‌شود.

 

افزایش قدرت برنامه ریزی و پیش‌بینی

 پوسته‌ی جلوی مغز مربوط به توانایی برنامه ریزی، قدرت قضاوت و کنترل شرایط ناگهانی است. بازی اتللو با ایجاد شرایط پیچیده و ناگهانی سبب تقویت این پوسته می‌شود. 

 

خرید بازی اتللو

امروزه دغدغه‌ی اکثر والدین کسب درآمد بیشتر و ساخت یک زندگی مرفه برای فرزندانشان است؛ به همین دلیل فرصت کافی برای بازی و وقت گذراندن با فرزندانشان ندارند. به این دسته والدین توصیه می‌شود با خرید بازی اتللو چوبی از فروشگاه اینترنتی آرتی کالا در کنار سرگرمی‌ و چالش، با روحیات فرزندان خود بیشتر آشنا شوند. همچنین افراد در رده سنی‌های مختلف می‌توانند با خرید بازی اتللو اوقات فراغت خود را به بهترین شکل سپری کنند.

 

قیمت بازی فکری اتللو 

اگر هنوز برای خرید این بازی تردید دارید، می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی آرتی کالا و مشاهده عکس بازی اتللو و همچنین اطلاع از قیمت بازی فکری ریورسی اقدام به خرید آن کنید و لحظات شاد و پر از هیجان را در کنار خانواده خود داشته باشید.