نمایش 1–15 از 42 نتیجه

%39-
%23-
۴۹۹,۰۰۰ تومان
%25-
%6-
۱۴۰,۰۰۰ تومان

بازی فکری شهروند مافیا یکی بازی‌ پرطرفدار است که این روزها اکثر افراد به آن علاقه دارند. مافیا از بازی‌هایی است که باید آن را به صورت گروهی انجام داد و هیجان بسیار بالایی دارد.

اگر تا بحال این بازی را تجربه نکرده‌اید باید بدانید که مافیا از بازی‌هایی است که به آموزش احتیاج دارد و بدون آموزش سردرگم خواهید شد؛ زیرا انواع مختلفی دارد و هر بازی روش خاصی را در پیش می‌گیرد؛ مثلا آموزش بازی فکری مافیا کلاسیک با آموزش بازی فکری مافیا دلوکس متفاوت است.

مافیا جامعه‌ای از شهروندان را به تصویر می‌کشد که همه در ظاهر با جرم و جنایت مخالف‌اند؛ اما عده‌ای به صورت مخفیانه فعالیت‌های مجرمانه‌ انجام می‌دهند و برای مخفی ماندن دست به هر اقدامی می‌زنند. این بازی نبردی بین یک اقلیت آگاه و یک اکثریت ناآگاه است. بازیکنان به صورت مخفیانه تعیین نقش می‌شوند و به دو دسته مافیا و شهروند تقسیم می‌شوند. مافیا کسانی هستند که یکدیگر را می‌شناسند و شهروندان تنها از نقش چند نفر مطلع هستند.

مافیا یک بازی فکری جدید است. تلفیقی از روانشناسی اجتماعی، روانشناسی زبان بدن و چهره، آواشناسی، رفتارشناسی، دقت و تحلیل، موشکافی منطقی و فلسفی، آمار و احتمالات، قضاوت و رهبری، و در عین حال فوق‌العاده هیجان‌انگیز است. 

فروشگاه آرتی کالا ارائه دهنده انواع بازی‌های فکری جذاب و جدید است که می‌توانید در اوقات فراغت خود از آن‌ها استفاده کنید.

نقش‌های بازی مافیا با توضیح

با توجه به گوناگونی بازی مافیا نقش‌های بازی مافیا و شهروند بسیار گسترده است. در ادامه به قسمت کوچکی از این نقش‌ها اشاره می‌کنیم.

در این بخش انواع کارت بازی مافیا و اصطلاحات بازی مافیا توضیح داده می‌شود.

همانطور که گفته شد این بازی از دو گروه مافیا و شهروند تشکیل شده است. کارت‌های مربوط به این نقش‌ها عبارتند از:

نقش‌های مافیایی: گادفادر، مافیای ساده، ناتاشا، معشوقه

نقش‌های شهروندی: اسنایپر، کارآگاه، دکتر، کشیش، شهروند ساده

گادفادر

 • رئیس مافیا محسوب می‌شود.
 • مدیریت مافیا را بر عهده می‌گیرد.
 • در شب با مافیای ساده بیدار می‌شود.
 • تصمیم نهایی توسط گادفادر گرفته می‌شود.

مافیای ساده: در شب به همراه گادفادر بیدار می‌شود و یک نفر را برای کشته شدن انتخاب می‌کند.

ناتاشا: شخصیت منفی بازی است که در شب بیدار شده و یک نفر را انتخاب می‌کند تا در روز بعد لال باشد. فقط گادفادر از هویت ناتاشا باخبر است و او باید سعی کند مافیا را کمک کند. 

معشوقه: نقش سوگلی و عشق رئیس مافیا را دارد؛ اگر از بازی خارج شود مافیا از شدت خشم دو نفر از شهروندان را می‌کشد.

دکتر: یکی از شهروندان است که در فاز شب یک نفر را از خطر کشته شدن نجات می‌دهد.

کشیش: در فاز شب با ندای گاد پس از ناتاشا بیدار می‌شود و حدس می‌زند چه کسی لال شده است و انتخاب می‌کند که لال نباشد.

کارآگاه: در شب با اجازه گاد بیدار می‌شود و یک نفر را انتخاب می‌کند تا از هویت او باخبر شود.

اسنایپر: اسنایپر همان پلیس بد است و در شب با ندای گاد بیدار می‌شود و یک نفر را که حدس می‌زند مافیا است انتخاب می‌کند تا کشته شود.

مواردی که گفته شد قسمتی از نقش‌های بازی مافیا است و شما متناسب با نوع بازی نقش‌های مختلفی را می‌پذیرید. در این مقاله تمام 52 نقش بازی مافیا توضیح داده نمی‌شود؛ بلکه صرفا به نقش‌های مهم اشاره می‌شود.

این نقش‌ها اگر با ماسک بازی مافیا همراه شود بسیار هیجان‌انگیزتر است.

انواع بازی مافیا

بازی فکری مافیا انواع و مدل‌های مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها نقش‌ها و نحوه بازی متفاوتی دارند. چند بازی شب مافیا که توصیه می‌شود آن‌ها را امتحان کنید.

 • بازی فکری مافیا کلاسیک
 • بازی فکری مافیا دلوکس
 • بازی فکری مافیا پلاس
 • بازی فکری مافیا کد 10
 • بازی فکری مافیا مدل mf 86

نکته: از آنجایی که مافیا انواع مختلفی دارد قطعا نقش‌های مختلفی را نیز در بر می‌گیرد؛ به عنوان مثال نقش‌های بازی مافیا کلاسیک پیشرفته با نقش‌های بازی مافیا کلاسیک تفاوت بسیاری دارد. از جمله نقش‌های معروف که در بازی مافیا وجود دارد عبارتند از:

 • نقش جانی در بازی مافیا
 • نقش تروریست در بازی مافیا
 • نقش فدایی در مافیا
 • نقش ناتو در بازی مافیا
 • نقش‌های بازی مافیا و دکتر لکتر

نکته: جدا از مواردی که گفته شد شما می‌توانید بازی مافیا آنلاین را انتخاب کنید واز تجربه بازی مافیا در دنیای آنلاین لذت ببرید.

قیمت بازی فکری مافیا

با توجه به این نکته که بازی مافیا انواع مختلفی دارد پس کاملا طبیعی است که قیمت متفاوتی داشته باشد. قبل از خرید بازی مافیا حتما بررسی کنید که آیا به این سبک بازی علاقه دارید؟ آیا از بازی‌های هیجان انگیز و تحلیلی لذت می‌برید؟ 

فروشگاه‌های مختلفی بازی شب مافیا را به فروش می‌رسانند و به قیمت‌های مختلفی ارائه می‌دهند؛ در نتیجه قبل از خرید از اصالت و کیفیت بازی مطمئن شوید سپس خرید خود را قطعی کنید.

فروشگاه آرتی کالا ارائه دهنده انواع بازی‌های فکری است که محصولات خود را با تضمین اصالت به فروش می‌رساند.