نمایش دادن همه 6 نتیجه

بازی فکری راز جنگل یک بازی فوق‌العاده جذاب و نوستالژی است که نیاز به ابتکار عمل و حافظه دارد. در دوران کودکی با بازی فکری راز جنگل قدیمی، ساعت‌ها سرگرم می‌شدیم؛ به طوری که فکر و ذهنمان را درگیر خود می‌کرد. اکنون نیز بزرگترها با بازی راز جنگل جدید به یادآوری خاطرات شیرین خود می‌پردازند. در بازی فکری راز جنگل که توسط آرتی کالا با تضمین اصالت کالا ارائه می‌شود، همه اعضا خانواده، چه کوچک و چه بزرگ می‌توانند شرکت کنند. هدف بازی فکری راز جنگل، یافتن مخفیگاه گنج‌ها است.

بازی راز جنگل اصلی، یک بازی فکری است که علاوه بر سرگرمی می‌تواند یک ورزش مفید برای مغز محسوب شود و خطر ابتلا به زوال عقل و آلزایمر را کاهش ‌دهد.

داستان بازی راز جنگل

در داستان بازی راز جنگل قدیمی بیان می‌شود که در روزگاران قدیم، حاکم محبوبی کنار یک جنگل مرموز، در قلعه‌ای حکومت می‌کرده است. حاکم چنان قوانین منطقی و عاقلانه‌ای وضع کرده بود که باعث شد همه او را بسیار دوست داشته باشند. پس از گذشت سال‌های بسیار، گرد پیری بر چهره حاکم نشسته و بیشتر نگران این بود که چه کسی بعد از او، عادلانه بر این سرزمین حکومت می‌کند. به حاکم خبر رسیده بود که در جنگل اسرارآمیز گنجینه‌هایی عجیب و مرموز نهفته است. حاکم تصمیم گرفت که فرد لایقی را برای پس از خود جایگزین کند؛ به همین سبب به جارچیان خود گفت تا در سرتاسر سرزمین اعلام کنند که نحوه بازی راز جنگل به این صورت است که هر شخصی که بتواند 3 تا از گنجینه‌های جنگل را پیدا کند، حاکم بعدی سرزمین می‌شود.

آموزش بازی فکری راز جنگل 

آموزش بازی فکری راز جنگل کلاسیک به این صورت است که گنجینه‌ها در جنگل اسرارآمیز پنهان می‌شوند. هر گنجینه زیر یکی از درختان جنگل است که باید محل آن‌ها را به خوبی به خاطر بسپارید. اولین نفری که مخفیگاه 3 گنج را شناسایی کند، برنده بازی است.

در آموزش بازی فکری راز جنگل باید به این صورت عمل کنید که ابتدا در زیر هر 13 درخت، تصاویر گنجینه‌ها را بچسبانید و سپس درختان را ایستاده و به طور تصادفی بر روی صفحه بازی در محل‌های مشخص شده، قرار دهید. کارت‌های بازی راز جنگل که به کارت گنج نیز معروف هستند، بُر زده و به صورت برعکس در محل کارت‌ها که در حیاط قلعه هستند، قرار دهید. سپس اولین کارت را برگردانید تا تصویر آن مشخص کند که به دنبال کدام گنج باید بگردید. تاس مشخص می‌کند که بازی فکری راز جنگل را چه کسی شروع می‌کند. این بازی یک بازی کارتی است و شخصی برنده این بازی است که بتواند 3 مخفیگاه گنج را اعلام کرده و 3 کارت گنج را تصاحب کند. 

روش بازی فکری راز جنگل چگونه است؟

نحوه بازی راز جنگل اینگونه است که نوبت بازی به صورت گردش عقربه‌های ساعت است. در هر نوبت هر دو تاس با هم انداخته می‌شوند و بازی از دروازه‌ی جنگل اسرارآمیز شروع خواهد شد. در بازی فکری راز جنگل جدید، خانه هاشور زده شده جلوی دروازه جنگل، خانه شماره یک و نقطه شروع بازی محسوب می‌شود. بازیکنان باید گنجینه‌ای را پیدا کنند که کارت آن در حیاط قلعه رو شده است.

در روش بازی فکری راز جنگل با این‌ که دو تاس با هم پرتاب می‌شوند، اما هر یک جداگانه در نظر گرفته می‌شوند. این یک بازی استراتژیک است و با توجه به نوع استراتژی، شما می‌توانید با تاس بزرگ‌تر یا کوچک‌تر حرکت خود را آغاز کرده و همچنین در مسیر، به جلو یا عقب حرکت کنید.

قوانین بازی راز جنگل

در ادامه شما را با چند نمونه از مهم‌ترین قوانین بازی فکری راز جنگل آشنا می‌نماییم.

  1. اگر بتوانید مهره آدمک حریف را با مجموع تاس‌ها یا شماره‌ی یکی از تاس‌ها بزنید، آدمک حریف به نقطه شروع بازی برمی‌گردد.
  2. بازیکنی که بتواند با شماره‌ی یک تاس یا شماره‌ی هر دو تاس، در کنار هر کدام از درختان قرار بگیرد، می‌تواند تصویر زیر درخت را به صورتی که دیگر بازیکنان نبینند، مشاهده نماید و آن را به‌ خاطر بسپارد.
  3. زمانی که بازیکن تصویر کارت موجود را در قلعه پیدا کرد، باید به گونه‌ای به سمت قلعه حرکت کند که دیگر بازیکنان از تصمیم او با خبر نشوند. این مورد در نحوه بازی راز جنگل کلاسیک نیز انجام می‌شود.
  4. وقتی به اطراف قلعه رسیدید با استفاده از شماره‌ تاس‌ها باید تلاش کنید در خانه‌ی کلید، قرار بگیرید. اگر نتوانستید در خانه کلید بنشینید، سعی کنید در نوبت‌های بعدی خود را سریعا به خانه‌ی کلید برسانید.
  5. تنها با قرار گرفتن در خانه‌ی کلید می‌توانید، مکان گنجینه‌ای را که کارت آن در حیاط قلعه بود، فاش نمایید و کارت مربوطه را از آن خود کنید.
  6. کارت گنج بعدی در حیاط قلعه برگردانده می‌شود. آدمک شما در قلعه قرار دارد، اگر مخفیگاه این گنج را هم می‌دانید در نوبت بازی مربوط به خودتان آن را نیز اعلام کرده و کارت مربوطه را برای خود بردارید.

خرید بازی فکری راز جنگل 

با خرید و آموزش بازی فکری راز جنگل، به کودکان این فرصت را می‌دهید تا مهارت‌های حل مسئله، تمرکز و تصمیم گیری خود را پرورش دهند. همچنین این بازی گروهی، سبب افزایش تعامل اجتماعی کودک با اطرافیان شده؛ به طوری که می‌تواند در آینده جایگاه ویژه‌ای را در اجتماع کسب کند.

به والدین گرامی توصیه می‌شود که با استفاده از راهنمای بازی فکری راز جنگل، این بازی را به کودکان خود آموزش دهند تا بتوانند با استفاده از آن، اعداد، شمارش و جمع در ریاضیات را فراگیرند. 

قیمت بازی فکری راز جنگل

بازی فکری راز جنگل قیمت مناسبی دارد. درواقع قیمت بازی فکری راز جنگل با توجه به شرکت تولید کننده آن تعیین می‌شود؛ اما اگر به دنبال بازی هستید که علاوه بر سرگرمی، بسیاری از مهارت‌های شما را نیز پرورش دهد، ما بازی فکری راز جنگل را به شما توصیه می‌کنیم.

قیمت بازی فکری راز جنگل نیز بسته به نوع کیفیت مهره‌های آدمک، تاس‌ها، کارت‌ها، درخت‌ها و صفحه بازی تغییر می‌کند. حمل این بازی راحت بوده و می‌توانید لحظات شاد و هیجانی را در دورهمی‌های خود رقم بزنید.