نمایش 1–15 از 587 نتیجه

%12-
۱۴۵,۰۰۰ تومان
%30-
%22-
۲۶۹,۰۰۰ تومان
%20-
۳۹۵,۰۰۰ تومان
%20-
۲۹۹,۰۰۰ تومان
%15-
۳۳۵,۰۰۰ تومان

بازی فکری رومیزی یا بردگیم مدت زمان زیادی است که در بازار وجود دارد و یکی از محبوب‌ترین انواع بازی فکری در جهان به شمار می‌رود. به طور دقیق نمی‌توان گفت که اولین بازی چه بوده و در چه دوره‌ای ساخته شده است ولی احتمالا اولین بردگیم، تخته نرد را با قدمت 6000 ساله ساختند. شاید در دوره‌های قدیم بازی فکری رومیزی تنها مخصوص اشراف زادگان و طبقه مهم جامعه بوده است؛ مثلا بازی شطرنج، توسط هند ساخته شده بود و برای شاه ایران هدیه آورده شده بود. از آن زمان به بعد شطرنج، به یکی از بهترین بردگیم‌های ایرانی تبدیل شد. 

در واقع با گذشت سال‌ها، این بازی به قدری محبوب شد که در دسترس عموم مردم قرار گرفت؛ به طوری که هم اکنون همه‌ی مردم می‌توانند برای سرگرمی و اوقات فراغت از آن‌ها استفاده کنند.

در حال حاضر، بازی فکری رومیزی ایرانی به جزئی جدایی ناپذیر از محافل دوستانه و جمع‌های خانوادگی تبدیل شده است. آرتی کالا ضمن پاسخ به سوال بازی رومیزی چیست، شما را با انواع بردگیم جدید آشنا می‌کند و امکان خرید بازی رومیزی را در سراسر کشور با امکان پرداخت درب منزل برای شما عزیزان فراهم کرده است.

بازی فکری رومیزی چیست؟

به هرگونه بازی که روی سطح صاف یا صفحه، قابل اجرا باشد، بازی رومیزی می‌گویند. جنس سطح می‌تواند چوبی، چرمی، کاغذی، مقوایی، پارچه‌ای یا هر جنس دیگری باشد؛ مهم این است که صفحه بازی از قبل به شکل خاصی که مربوط به نوع بازی است، طراحی شده باشد.

در بهترین بازی‌های فکری رومیزی، وسایل بازی بر روی صفحه هستند و یا در دست بازیکنان قرار می‌گیرند. این وسایل می‌تواند شامل کارت، مهره، تاس، ژتون و ورق ‌باشد. بازی رومیزی یک بازی فکری استراتژیک است که حتما هدف خاصی را دنبال می‌کند و قوانین از پیش تعیین شده‌ای برای آنان وجود دارد. بازی‌ها، تک نفره، دو نفره یا گروهی هستند؛ اما اکثر بازی‌ها گروهی‌ اجرا می‌شوند و جذابیت‌شان هم در همین گروهی بودن است.

انواع بازی فکری رومیزی کدامند؟

در دنیای پیشرفته امروز انواع بازی فکری رومیزی بزرگسالان و کودکان وجود دارد که 4 مدل از آن‌ها سودمندتر و متداول‌تر از بقیه است.

    • بازی فکری رومیزی یا بردگیم
  • بازی معمایی، تستی و هوشی
  • بازی ساختنی

 تمام این بازی‌ها به صورت بازی فکری گروهی انجام می‌شوند و همه‌ی آن­‌ها را نمی‌توان تک نفره بازی کرد. بازی‌های کارتی، انواع بازی‌های فکری در خانه یا انواع بردگیم از جمله بازی‌هایی هستند که باید گروهی انجام شوند.

یکی از دلایل اهمیت بازی‌های فکری جدید رومیزی، به صورت گروهی انجام شدن آن است. بازی‌هایی که تک نفره انجام می‌شوند نیز لذت بخش هستند؛ چرا که می‌توانید با انجام بازی‌های رومیزی هیجانی به تنهایی لحظات شادی را تجربه کنید؛ اما بازی فردی، شما را از بهترین بازی‌های رومیزی چند نفره محروم می‌کند و نمی‌توانید از بودن در جمع و گروهی بازی کردن، لذت ببرید. به شما توصیه می‌کنیم، حدالامکان با خرید انواع بردگیم چند نفره و بازی در دورهمی‌های دوستانه، اوقات خوش زندگی را چند برابر کنید. 

خرید انواع بردگیم

بهترین بازی‌های رومیزی از نظر انواع و روش‌های بازی متفاوت‌اند. پرفروش‌ترین بازی‌های رومیزی گاهی نمایانگر و چشمه کوچکی از دنیای واقعی هستند و گاهی آنقدر از واقعیت دور هستند که می‌توانید کاملا وارد یک دنیای جدید شوید و تجربه جدیدی را کسب کنید. 

قوانین بازی فکری رومیزی می‌توانند بسیار ساده باشند و مطابق هر سلیقه و سنی به فروش برسند یا کاملا پیچیده باشند و شما را وارد دنیایی کنند که قوانینش بسیار مختلف و هیجان انگیز باشند. 

همچنین مدت زمانی که شما برای یادگیری بازی فکری رومیزی جدید نیاز دارید کاملا بستگی به نوع بازی دارد؛ البته در نظر داشته باشید که اینکه قوانین یک بازی رومیزی سخت هستند یا نه در مدت زمان یادگیری شما تاثیر ندارد؛ چون بازی‌هایی هستند که قوانین نسبتا آسانی دارند ولی می‌توانند بسیار سخت و پیچیده شوند؛ مانند بازی شطرنج.

اکنون با مفهوم بردگیم آشنا شدیم. حال قصد داریم نکاتی را برای خرید انواع بردگیم که بر کیفیت بازی‌ فکری تاثیرگذار هستند، بیان کنیم.

ظاهر بازی رومیزی

اگر در حال خرید بردگیم برای خردسالان هستید، به نکات زیر توجه کنید:

  • قطعات نباید لبه‌های تیزی داشته باشند.
  • فاقد بوی بد باشند؛ چرا که حتی برخی از بهترین بازی‌های رومیزی هم از مواد بازیافتی ساخته می‌شوند که علاوه بر بوی نامطبوع، سبب آلرژی نیز می‌شوند.

رده سنی بردگیم

بر روی تمامی جعبه‌های بازی فکری رومیزی، رده سنی مناسب برای بازی موردنظر درج شده است؛ مثلا بازی‌هایی که برای زیر 3 سال مناسب هستند، دارای قطعات بسیار ریز یا خیلی محکم هستند.

تعداد نفرات بازی

همیشه تعداد نفراتی را که پایه انجام بازی‌ فکری رومیزی هستند، در نظر بگیرید. معمولا بازی‌های دو نفره طرفداران بیش‌تری دارند.

قیمت بازی فکری رومیزی

شما می‌توانید با هزینه مطلوبی لحظات شاد برای خود و خانوادتان بسازید و با خرید انواع بردگیم، فضای دورهمی‌ها را به یک اوقات مفرح تبدیل کنید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر قیمت بازی فکری رومیزی پایین باشد به معنای این نیست که شما خوش شانس هستید؛ بلکه در بسیاری از موارد قیمت پایین، نشانه کم بودن یکی از قطعات و یا کیفیت پایین محصول است و در هر صورت ارزش را خرید ندارد.

با خرید بهترین بازی‌های رومیزی با قیمت مناسب، اوقات فراغت خود و اطرافیانتان را لبریز از هیجان کنید. بازی‌های فکری رومیزی علاوه بر جنبه سرگرمی، نقش به سزایی در عملکرد هوش و مغز نیز دارند؛ پس تنها قیمت این محصولات را در نظر نگیرید و به کیفیت بازی توجه بیش‌تری داشته باشید.