نمایش 1–15 از 276 نتیجه

%20-
%30-
%20-
۳۹۵,۰۰۰ تومان
%26-
%22-
۳۶۰,۰۰۰ تومان

بازی‌ فکری استراتژیک در زندگی حقیقی، نقش چاله‌هایی را ایفا می‌کند که انسان را برای حرکت در مسیر پر پیچ و خم زندگی آماده می‌سازد. بازی‌ فکری استراتژیک، از انواع بازی فکری است که ذهن بازیکن را درگیر خود می‌کند و علاوه بر این، او را به فکر کردن نیز وا می‌دارد. انجام این گونه بازی‌ها قدرت پردازش مغز را بالاتر برده و در واقع یک ورزش مغزی محسوب می‌شود. انتخاب استراتژی درست در طول بازی و رسیدن به هدف، سبب تولید هورمون دوپامین در مغز شده و فرد احساس رضایت بیش‌تری از خود می‌کند. آرتی کالا ارائه دهنده انواع بازی فکری استراتژیک مفتخر است این نوع بازی را با بهترین کیفیت برای شما عزیزان فراهم کند. شما می‌توانید بردگیم استراتژیک را از سراسر کشور با قابلیت پرداخت درب منزل تهیه کنید.

بازی فکری استراتژیک چیست؟

در بازی‌های فکری استراتژیک، همه جوانب هوشی و حسی در نظر گرفته می‌شوند. این بازی‌ها برای رده سنی 8 سال به بالا مناسب است و بیش‌ترین تاثیر فکری را بر روی کودکان و نوجوانان دارد. البته این نوع بازی برای افراد در سنین بالا نیز بسیار کاربردی و جذاب است. استفاده از استراتژی‌های متفاوت در طول بازی به شما این امکان را می‌دهد تا در رویارویی با موقعیت‌های مختلف زندگی، بهتر عمل کنید. بازی فکری استراتژی در انواع مختلفی از جمله بازی فکری کارتی به فروش می‌رسند.

بازی‌ فکری استراتژیک، راهی فوق‌العاده و راحت برای ایجاد رابطه با دیگران، فاصله گرفتن از روزمرگی‌ها و همچنین تمرین دادن مغز شما است. انجام بازی‌های فکری استراتژیک مهارت‌هایی از جمله: تفکر تحلیلی، درک مطلب، آگاهی، یادگیری مفهومی، قدرت تخیل و خلاقیت، قدرت حل مسئله و مهارت کلامی را در شما تقویت می‌کند. 

تاثیر بازی فکری استراتژیک 

بازی فکری استراتژیک اثرات مثبتی بر روی سلامت ذهن دارد. این پیامدها عبارتند از:

جوان نگه داشتن مغز

بازی با بردگیم‌های استراتژیک به خصوص زمانی که پا به سن گذاشتید، بسیار سودمند خواهد بود؛ چرا که یک مغز فعال، بسیار کمتر در معرض از دست دادن مهارت‌های شناختی قرار می‌گیرد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که پرداختن به بازی‌های فکری استراتژیک، ریسک ابتلا به آلزایمر را کاهش می‌دهد.

 کمک به رشد اجتماعی و شناختی کودکان

 مهارت‌های اجتماعی، از طریق بازی فکری گروهی، قابل آموزش هستند؛ به سبب انجام بازی‌های فکری استراتژیک به صورت گروهی، کودکان را به سمت و سوی یک زندگی شاد و دور از انزوا سوق می‌دهد. آن‌ها مهارت‌هایی همچون احترام به قوانین، سهیم شدن با دیگران و رعایت نوبت را نیز فرا می‌گیرند. 

به والدین عزیز توصیه می‌شود که در انجام بازی‌های فکری استراتژیک، رسیدن به هدف را در اولویت کودکان قرار ندهند. در واقع اولویت در این نوع بازی، آشنایی با مسیر بازی، مواجه شدن با چالش‌ها و استفاده از استراتژی‌ها در طول بازی است. از سری بازی‌های استراتژیک مناسب کودکان می‌توان به بازی فکری رومیزی نیز اشاره کرد.

برخی از والدین با خرید بازی فکری استراتژی و تنها یک بار انجام دادن آن برای کودک، بازی را رها کرده و به خود کودک می‌سپارند. این کار کاملا اشتباه است؛ زیرا نه تنها هزینه‌ای بیهوده برای خرید بازی صرف کرده‌اند بلکه یک فرصت عالی برای با هم بودن را از دست می‌دهند. 

جلوگیری از گوشه گیری

 در دنیای امروز با وجود بازی‌های کامپیوتری، گوشه گیری و انزوا بیش‌تر در کودکان و نوجوانان مشاهده می‌شود. والدین می‌توانند با خرید بازی فکری استراتژیک، لحظات شادی را در کنار هم در بازی خانوادگی رقم بزنند. گوشه گیری یا همان انزوا از جمله فاکتورهای مضر برای سلامت روانی محسوب می‌شود. شما می‌توانید با مهیا کردن بهترین بازی فکری استراتژی، فاکتور انزوا را از خود دور کنید. همچنین افراد در سنین مختلف می‌توانند با خرید بازی فکری استراتژیک شادی و سرگرمی را به جمع‌های دوستانه خود بیاورند و اوقات فراغت خود را به نحو احسن سپری کنند.

کاهش استرس

 بازی‌های فکری استرس را کاهش می‌دهد، تعادل روانی را برقرار می‌کند و سبب افزایش احساس آرامش در شما می‌شود. شما می‌توانید با انجام این بازی‌ها، برای مدت زمان کوتاهی هم که شده، جزئیات کم ارزش زندگی واقعی خود را فراموش کنید. 

بهترین بازی فکری استراتژی کدام است؟

بازی فکری استراتژیک هیچ وقت جذابیت خود را از دست نمی‌دهد و همیشه در هر سنین طرفداران خاص خودش را دارد. هر گیمری حداقل یکبار در زندگی‌اش بازی فکری دارای استراتژی را تجربه کرده است. 

معمولا بازی استراتژیک بردگیم نسبت به باقی بازی‌ها دارای عمق و پیچیدگی خاصی است که همین مولفه این بازی را بسیار جذاب کرده است. بردگیم استراتژی معمولا برای 2 الی 6 نفر طراحی می‌شوند.

بازی فکری استراتژی معمولا از یک خط داستانی تبعیت می‌کند که شامل ماموریت‌ها و مکانیزم‌های بازی مختلفی است. البته بازی‌های استراتژیکی هم هستند که از خط داستانی خاصی تبعیت می‌کنند و کاملا بر اساس ذهن بازیکنان انجام می‌شوند. از سری بازی فکری ‌های استراتژیک معروف می‌توان به شطرنج اشاره کرد.

شطرنج

 یکی از بهترین بازی فکری استراتژی است که این قابلیت را دارد تا افراد مبتدی تا پیشرفته را به چالش بکشد. طبق مطالعات انجام شده، افزایش ضریب هوشی از طریق بازی شطرنج امکان‌پذیر است. در این بازی می‌توانید با جابجایی هوشمندانه شوالیه‌های شطرنج و هم‌چنین استفاده از استراتژی مبارزه، ضریب هوشی خود را افزایش دهید.

قیمت بازی فکری استراتژیک

به والدین گرامی توصیه می‌شود اگر به دنبال راهی برای تقویت مهارت‌های استراتژیک و راهبردی کودکان خود هستید، می‌توانید با خرید بازی فکری استراتژیک این مهارت‌ها را به آنان آموزش دهید. البته بازی فکری استراتژیک طیف وسیعی از افراد را شامل می‌شود و از سنین کم گرفته تا سنین بالا همه و همه طرفدار این نوع بازی هستند. پیش از اینکه قیمت بازی فکری استراتژیک مد نظر خود قرار دهید، به کیفیت و کارایی آن دقت کنید و از خرید بازی‌های فکری نامناسب بپرهیزید. همچنین در نظر داشته باشید که هدف از انجام بازی‌ فکری استراتژیک برای کودکان و نوجوانان، مواجه شدن با مشکلات و چالش‌های آن است تا افراد بتوانند با برطرف کردن و حل بازی‌ها، در آینده نیز بر مشکلات خود در دنیای واقعی غلبه کرده و آن‌ها را حل نمایند. همچنین انجام بازی استراتژیک می‌تواند مهارت‌های افراد را در هر سنینی تقویت کند.