نمایش 1–15 از 22 نتیجه

%20-

بازی جنگا یک بازی هماهنگی بین بلوک‌ها است که در آن بازیکنان به نوبت هر بار یک بلوک را از یک برج ساخته شده از بلوک خارج می‌کنند. سپس هر بلوک برداشته شده در بالای برج قرار می‌گیرد و ساختاری بلندتر و ناپایدارتر ایجاد می کند. هر چقدر که بازی را ادامه دهیم برج ناپایدارتر میشود و برداشتن بلوک‌های برج سخت میشود.

بازی جنگا

بازی جنگا یک بازی عالی برای ایجاد مهارت های تصمیم گیری و بهبود هماهنگی دست و چشم است. هدف از این بازی این است که به بچه ها اهمیت صبور بودن را بیاموزد، چگونه تحت فشار یک دوست خوب باشد و چگونه هیجان خود را وقتی که مادر یا پدر برج را می زند، مهار کنند.

مهارت‌های حرکتی شامل هر عملکرد فیزیکی است که از ماهیچه‌های کوچک بدن استفاده می‌کند، مانند نوشتن، گرفتن اجسام کوچک و بستن یا باز کردن دکمه‌های لباس. ساختن یک برج، مانند برج در جنگا، به بهبود مهارت های حرکتی ظریف کمک می کند. این بازی به ویژه برای کودکان خردسال (سال شش به بالا) خوب است، زیرا مهارت های حرکتی ظریف آنها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

مهارت دستی شامل استفاده از دست ها برای انجام سریع و ماهرانه یک عمل پیچیده است. جنگا بازی مهارتی نهایی است زیرا برای جابجایی، ضربه زدن، برداشتن و جایگزینی بلوک‌های چوبی در یک برج و حفظ یکپارچگی ساختاری، به یک «دست ثابت» نیاز دارد. این بازی برای بزرگسالانی که می خواهند مهارت دستی خود را بهبود بخشند عالی است. همچنین به کودکان خردسال کمک می کند تا این مهارت ضروری زندگی را توسعه دهند.

هماهنگی دست و چشم شامل کنترل هماهنگ حرکات دست با حرکات چشم است. جنگا یک بازی مبتنی بر هماهنگی است که در آن بازیکنان به نوبت بلوک‌های چوبی را از برج جدا می‌کنند و (در یک زمان) جایگزین می‌کنند. بازی Jenga با کودکان خردسال نه تنها به تقویت هماهنگی دست و چشم آنها کمک می کند، بلکه هماهنگی دست و چشم شما را نیز به خوبی تنظیم می کند.

حل مسئله به سادگی شناسایی یک مشکل و سپس یافتن راه حل مناسب است. Jenga یک بازی عالی برای توسعه و بهبود تفکر انتقادی است. هر بازیکن باید برج را تجزیه و تحلیل کند، یکپارچگی ساختاری آن را ارزیابی کند، و سپس یک بلوک را (بر اساس آنچه که آن‌ها تجزیه و تحلیل و ارزیابی کرده‌اند) بدون اینکه برج فرو بریزد، حذف کند. این یک مهارت ضروری برای رشد کودکان و پیشرفت بزرگسالان است.

قوانین و آموزش بازی جنگا

قوانین و آموزش بازی جنگا بسیار ساده است و به راحتی میتوانید این بازی را یاد بگیرید. قوانین بازی به طور کلی شامل 4 قانون است که هنگام بازی باید رعایت کنید که در ادامه خواهیم گفت

  • بازیکنان حتما باید با یک دست بلوک‌ها را از برج خارج کنند و حق استفاده از دو دست ندارند.
  • اگر به یک بلوک دست زدید و منصرف شدین. باید اون بلوک رو صاف کنید بعد برید سراغ بلوک بعد. (نباید بلوکی را که دست زدید و نصفه بیرون است را به حال خود رها کنید)
  • بازیکنی که باعث خراب شدن برج میشود بازنده بازی محسوب میشود و باید برج را از اول بسازد.
  • کسی برج هیجان را ساخته باید شروع کننده بازی شود و بعد از آن نوبت به ترتیب ادامه پیدا می‌کند.