تصویر روبیک آینه ای حجمی
آشنایی با مکعب روبیک آینه ای حجمی

سلام عرض می کنم خدمت شما همراهان آرتی کالا
امروز قصد داریم که با مکعب روبیک آینه ای حجمی آشنا شویم و در ارسال های بعد به آموزش حل آن خواهیم پرداخت.

آشنایی با روبیک

مکعب روبیک آینه ای یک جورچین (پازل) مکانیکی است که در سال ۱۹۷۴ توسط یک مجسمه‌ساز و پروفسور معمار مجارستانی به نام ارنو روبیک ابداع شد. نام اصلی آن ” مکعب جادویی ” است که توسط مخترع آن نام‌گذاری شده است.

این اسباب بازی در سال ۱۹۸۰ به افتخار سازنده آن به ” مکعب روبیک ” تغییر نام یافت و برنده جایزه ویژه بهترین پازل جهان در آلمان شد و گفته شده پرفروشترین اسباب بازی جهان با ۳۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ عدد است. فروش مکعب روبیک در ایالات متحده در سال ۲۰۰۶۶ شاهد افزایشی ناگهانی بود. این افزایش به فیلم “در جستجوی خوشبختی” نسبت داده می‌شود. در این فیلم ویل اسمیت با حل کردن مکعب روبیک یک بازرگان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

[su_highlight]مشاهده کنید : خرید روبیک آینه ای حجمی شنگ شو با تخفیف ویژه[/su_highlight]

آشنایی با روبیک آینه ای

مکعب آینه ای یا mirror rubik نوعی از روبیک می باشد که طرفداران خاص خود را دارد. این مکعب روبیک شبیه به روبیک 3*3 می باشد با این تفاوت که یکرنگ می باشد و از نظر هندسی می بایست تکمیل شود. با حرکت دادن ردیف های روبیک آینه ای، این روبیک تغییر فرم می دهد و از نظر هندسی تغییر می کند که زمانی معمای این روبیک حل می شود که شما بتوانید فرم آن را به صورت مکعب درست نمایید.

تصویر روبیک آینه ای حجمی شنگ شو به همراه جعبه

شرح کوتاهی در رابطه با حل روبیک آینه ای

حل روبیک آینه ای هیچ تفاوتی با حل مکعب روبیک 3*3 نمیکند و از هر روشی که مکعب 3*3 را حل می کنید می توانید این روبیک را هم حل نمایید، اما اگر حل مکعب 3*3 را نمیدانید هیچ مشکلی ندارد چرا که در ادامه حل روبیک آینه ای را برای شما توضیح خواهیم داد.

مکعب آینه ای همان مکعب 3*3 است که محور مرکزی آن دقیقا در وسط مکعب نباشد. به همین خاطر اندازه قطعات دیگر مانند مکعب 3*3 یکسان نخواهد بود. و همین تفاوت اندازه قطعات است که راهگشای ما در حل این مکعب می باشد.

در روزهای آینه آموزش حل روبیک آینه ای جهت مشاهده علاقه مندان این روبیک ارائه می گردد.

[su_highlight]مشاهده کنید : انواع روبیک ها در مدل و طرح های مختلف[/su_highlight]

همچنین از شما دعوت میکنیم که اگر نظری در رابطه با این نوع روبیک و یا نحوه حل آن دارید در قسمت دیدگاه برای ما ارسال نمایید.