آرتی کالا
سبد خرید خالی است.

مزایای بازی های فکری در کودکان و بزرگسالان

بازی های فکری در دسته اسباب بازی های مفید قرار می گیرند. آیا تاکنون به این واقعیت فکر کرده اید که بازی های فکری می توانند موجب سلامتی باشند؟ بله درست است، سلامتی! زندگی سالم شامل یک مغز سالم است. به نظر شما هدف از ارائه بازی های فکری چیست؟ بازی فکری سبب می شود کودکان شما بیشتر از این که فکر کنند و از این طریق می توانند با نگاهی کامل کارها را انجام دهند. همچنین همه کارهایی را که کودکان انجام می دهند می توانند با تفکر و خونسردی انجام دهند.

چرا بازی های فکری برای سلامت مغز کودکان اهمیت دارند

همه ما در مورد تحقیقاتی که نشان می دهد بازی های مغزی برای محافظت در برابر بیماری های پیری مانند آلزایمر خوب است شنیده ایم، اما هرگز به این فکر نکرده ایم که چگونه همین نوع بازی ها در واقع می توانند برای بچه ها خوب باشند. همچنین، این بازی های فکری می توانند یک جایگزین عالی برای بازی های ویدیویی معمولی و صفحات مجازی که بیشتر خانواده ها به طور پیش فرض از آن استفاده می کنند باشند، بنابراین به این معنا که انجام نوعی از بازی های فکری می تواند به شما در داشتن مهارت های ارتباطی خوب، تماس چشمی خوب و غیره کمک کند. همه این ها چیزهایی هستند که منجر به مهارت های خوب اجتماعی می شوند و منجر به سلامتی نیز می شوند.

چگونه بازی های فکری به بچه ها کمک می کند تا پیشرفت کنند

بازی های فکری یک روش عالی برای کمک به بچه ها در رشد آنها هستند. مغز کودکان با سرعت زیادی در حال رشد است. هر چه کودک کوچکتر باشد، یادگیری موارد خاص آسان تر می شود. به همین دلیل کودکانی که در سنین جوانی به یک زبان ثانویه آموزش داده می شوند ، بیشتر از کسانی که سعی می کنند بعداً در زندگی یاد بگیرند، آن را یاد می گیرند. بازی فکری راهی شگفت انگیز برای کمک به رشد و افزایش عملکرد مغز فرزندان شما که در حال رشد هستند است. این می تواند به تقویت مهارت های خاصی مانند حافظه و حتی بهبود سرعت و عملکرد مغز آن ها کمک کند. علاوه بر مواردی که در بهبود عملکرد مغز بسیار مهم است. نگهداری از مغز نیز بسیار مهم و تاثیر گذار در فعالیت مغز است.

چگونه مغز خود را سالم نگه داریم؟

رژیم غذایی سالم

یک رژیم غذایی سالم بسیار مهم است. موارد زیادی وجود دارد که باعث ایجاد یک رژیم غذایی سالم می شود و برای همه یکسان نیست، اما ورود مواد مغذی کافی به رژیم غذایی شما یک قدم اساسی است.

خوب و به موقع خوابیدن

باید مطمئن باشید که شب به اندازه کافی می خوابید. گذراندن روزتان بدون خواب مناسب می تواند مثل تأثیر دارو یا مواد مخدر باشد. این می تواند تمرکز شما را دشوار کند، زمان واکنش شما را پایین بیاورد و شما را مستعد بروز حوادث کند. خواب بسیار مهم است و بیشتر مردم به اندازه کافی از خواب خوب و به موقع بهره نمی برند.

محافظت از مغز

موارد دیگری که می توانید برای مراقبت از مغز خود انجام دهید واضح است ، اما محافظت از آن در برابر آسیب های جسمی نیز بسیار مهم است. البته هنگام سوار شدن به دوچرخه یا اسکیت و البته هنگام بازی هر نوع ورزش تماسی باید از کلاه ایمنی استفاده کنید. و مطمئناً اگر كاری مانند کارهای ساختمانی انجام می دهید باید از كلاه محافظ استفاده كنید. کودکان نیز همین مسئله را دارند؛ همیشه از تجهیزات ایمنی مناسب برای محافظت در برابر صدمات مغزی آنان اطمینان حاصل کنید. بله، حفظ ایمنی و سلامت مغز امری جدی است. یک ضربه جدی به سر می تواند زندگی شما برای همیشه تغییر دهد.

مغز خود را تمرین دهید

درست همانطور که بدن خود را ورزش می دهید، می توانید با بازی های فکری ، سرگرم کننده و فعالیت هایی که به انعطاف و تقویت مغز شما کمک می کنند، مغز خود را نیز ورزش دهید. این برای بزرگسالان به عنوان روشی برای کمک به جلوگیری از آلزایمر پیشنهاد شده است ، اما برای کودکان، حتی برای کسانی که هنوز در حال رشد هستند نیز می تواند مزایای بسیاری داشته باشد. حتی برخی محققان می گویند که بازی های فکری مانند داشتن یک مربی شخصی برای تمرین دادن به مغز شما است.
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*