آرتی کالا
سبد خرید خالی است.

چگونه والدین کسب درآمد کودکان را مدیریت کنند ؟

دراین مقاله به بررسی کسب درآمد کودکان از دیدگاه Andrew Schange می پردازیم . برای درآمد کودکان می توانیم قوانینی بگذاریم تا عادت های خرج کردن درست و تصمیم های صحیح مالی رابیاموزند .به کودکان بیاموزید عاقلانه درآمد خود را خرج کنند و این امر تنها با دوری از رفتارهای اشتباه صورت نمی پذیرد. اندرو شانگ (Anrwe Schange) متخصص مدیریت مالی و یکی از صاحبان Money Crashes می باشدکه در مورد انضباط مالی به کودکان آموزش می دهد.

چگونه رفتارهای مالی والدین برروی رفتارهای مالی کودکان تاثیر می گذارد؟

عملکرد مالی والدین به صورت مستقیم بر روی رفتار مالی کودکان  در خرج کردن درآمدشان تاثیر دارد . کودکان اغلب از پدر ومادر خود تقلید می کنند. اگر والدین پولهای خود را هدر بدهند و یا عکس آن ، پولهای خود را پس انداز کنند ، کودکان آنها تمایل به تقلید از والدین  خود دارند. کودکی که تاکنون پس انداز را درک نکرده  و ندیده است ، نمی توانند اموال و درآمدش را پس انداز و مدیریت کند .

چه موقع کودکان اجازه کسب درآمد دارند ؟ چگونه والدین دریابند که حقوق دریافتی کودکان شان چقدر باشد ؟

از نظر متخصص مدیریت مالی ، کودکان از زمانی که توانایی مشارکت در امور کارهای خانه را دارند اجازه کسب درآمد دارند. ولی حق کسب درآمد در ازای کارهای شخصی خود از جمله تمیز کردن اتاق خود را ندارند ، بلکه اگر در جارو کشیدن ، طی کشیدن و … امور منزل به عنوان وظیفه کاری مشارکت کردند والدین می توانندبراساس درآمد شان به آنها دستمزد بدهند.

چه قوانینی می تواند در مدیریت مالی کودک مفید واقع شود؟

والدین باید قوانینی را ایجاد کنند که کودک بتواند مدیریت مالی را بیاموزد ، و درعین حال استقلال مالی کودک را حفظ کنند . اشتباه کودک در مدیریت مالی و درس گرفتن از اشتباهش برای مدیریت مالی او در آینده بسیار مفید است . کودکان را به پس انداز مقداری از درآمد شان و حتی ایجاد حساب پس انداز مشتاق کنید .  همچنین قرض دادن و پس گرفتن را نیز به آنها بیاموزید.

اگر نوجوانی کار پاره وقت دارد ، ایا والدین می توانند برای پس انداز و خرج کردن او برنامه ریزی کنند ؟

قانون اصلی همیشه پایداراست که والدین باید راه درست مدیریت مالی را به کودکان و نوجوانان بیاموزند . اما با وجودی که والدین باید نوجوانان را زیر نظر بگیرند برخی اوقات هم راه فراری برای آنها قرار دهند تا آنها بتوانند کارهایی را که دوست دارند و مخاطره انگیز نیست را انجام دهند .

آیا هنگامی که کودکان پولی را هدیه می گیرند ، والدین می توانند به او اجازه کامل برای خرج کردن را بدهند ؟

آزادی و استقلال در کودکان به آموزش مالی آنها کمک می کند . والدین می توانند به کودکان بگویند که این پول هدیه است و تو می توانی آن را خرج کنی اما هنگامی که کودکان تصمیم به پس انداز آن و یا بخشی از آن هدیه مالی میگیرند ، باید توسط والدین تشویق و حمایت شوند.

آیا والدین باید کودکان را از  خرید و فروش های  عجیب و غریب و پر خطر منصرف کنند یا بگذارند کودک نتیجه طبیعی خرید و فروش عجیب و غریب و حتی پر مخاطره را بببیند ؟

اگر این خرید و فروش سلامتی کودک را به خطر نمی اندازد ، والدین باید اجازه دهند . زیرا آنها خود تجربه بی خردانه بودن خرید و فروش خود را کسب می کنند و این نتیجه تا مدتهای طولانی با آنها خواهدبود و دیگر اجازه کسب و کار نامعقول را به خود نمی دهند .

برگرفته شده از مقاله very well family  نویسنده :Amy Morin

بازی های فکری متناسب با آموزش مدیریت مالی به کودکان :

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*