آرتی کالا
سبد خرید خالی است.

چگونه مداد رنگی مناسبی برای فرزندم بخرم ؟؟

مداد رنگی از ملزومات و وسایل مورد علاقه کودکان  می باشد . همچنین نوجوانان و جوانان نیز برحسب نوع علاقه و کار از این نوشت افزار استفاده می کنند . در این بین هنگامی که می خواهید مداد رنگی برای فرزند خود که پیش دبستانی ، دانش آموز و نوجوان است بخرید ، چند نکته را مد نظر بگیرید.
این موارد حتما به خرید مناسب شما برای فرزندتان کمک خواهد کرد .

1- همانطور که می دانید کودکان زیر سن دبستان مهارت های دست ورزی کمی دارند و نیاز به پیشرفت در این مهارت ها برای بدو مدرسه دارند . لذا ، نقاشی کردن و مداد در دست گرفتن یکی از این مهارت ها می باشد.  هنگاهی که می خواهید برای کودک کمتر از 5 سال مداد رنگی بخرید ،سعی کنید از مداد رنگی های کوتاه  انتخاب کنید ،زیرا این مداد ها متناسب با ابعاد بدنی آنها می باشد واحتمال برخورد با چشم کودک را کمتر می کند . همچنین راحت تر در بین انگشتان آنها قرار می گیرد و کنترل راحت تری دارد.

2-  در هنگام خرید مداد رنگی برای  دانش آموزان پایه اول و دوم و حتی سوم به استقامت مداد ها توجه کنید . زیرا  دانش آموزان دوره اول ابتدایی مهارت مداد گیری بسیار بالایی ندارد و در نوشتن و نقاشی کردن به مداد ها فشار بیشتری وارد می کنند. نوک نامناسب مداد و کیفیت پایین آن ، دانش آموزان را در نقاشی کردن واستفاده از مداد رنگی بی میل می کند .

Image result for ‫مداد رنگی اونر‬‎

3- از نکات مهم در خرید مداد رنگی ، میزان پررنگ بودن نوک آن می باشد . این کار رامی توان با امتحان کردن آن مداد و یا حتی با خرید برندهای معروف ،امتحان کرد و به نتیجه مطلوب رسید .

 

4-در انتخاب مداد رنگی به سطح آن نیز توجه کنید ، مداد های 8 ضلعی و6 ضلعی و یا گرد با قطر یک سانتی متر برای کودکان مناسبتر هستند .زیرا از دست آنها سر نمی خورد و کامل در بین انگشتان کوچک آنها قرار می گیرد . مداد های سه گوش ، اصولا برای کودکان مناسب نیستند .

5- از دیگر نکات مورد توجه قبل از خرید مداد رنگی ، توجه به جلد و یا قاب مداد رنگی می باشد . اصولا مداد رنگی ها دارای قاب مقوایی ، فلزی ، و پلاستیکی هستند. اگر می خواهیدبرای کودکانتان  و برای محیطی همانند مدرسه که کف آن سرامیک وسنگ است ، مداد رنگی تهیه کنید ، توجه داشته باشید که احتمال افتادن جعبه مداد رنگی در کلاس و صدای نابهنجار آن سبب ناراحتی دیگر دانش آموزان و گاها ناراحتی معلم  می شود . پس قبل از خرید مدادر نگی و دیگر اقلام نوشت افزار می توانید محیط کلاس فرزند خود را مشاهده کنید و متناسب با توانایی دست ورزی او مداد رنگی مناسب او را خریداری کنید .
حتی می توانید برای مداد های رنگی او جامدادی پارچه ای تهیه کنید تا با خیال راحت تر در کلاس نقاشی کنند.

6- تنوع رنگ برای دانش آموزان بسیار مورد توجه می باشد و می تواند علاقه آنها را به نقاشی بالا ببرد . اصولا دانش آموزان به این تنوع رنگ بسیار اهمیت می دهند . لذا متناسب با توان مالی و علاقه فرزندتان سعی کنید مداد رنگی هایی باتنوع رنگ بالا خرید کنید .

7- از دیگر موارد که می توان برای خرید لوازم و نوشت افزار به فرزندانمان بیاموزیم ، خرید لوازم التحریر ایرانی و با کیفیت می باشد .  سعی کنید به آنها بیاموزید که خرید با کیفیت و ایرانی ، سبب پیشرفت کشور خود می شود .

8-همچنین توجه به محیط زیست که از امروز باید فرزندانمان بیاموزیم . بنابراین یکی از مواردی که می توانید به فرزندانتان معرفی کنید خرید مداد های روزنامه ای می باشد که بدون قطع درختان تهیه می شود و با این کار می توان به سلامتی محیط زیست هم کمک کرد .

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*