تصویر بازی میخ و چکش تنگرام
معرفی بازی میخ و چکش تنگرام ایپکا

ضمن عرض سلام خدمت شما همراهان همیشگی آرتی کالا، امروز قصد داریم که مقاله با موضوع معرفی بازی میخ و چکش تنگرام خدمت شما ارائه کنیم تا پاسخی به اکثر سوالات شما در رابطه با این بازی ارائه داده باشیم.

معرفی بازی میخ و چکش تنگرام :

بازی تنگرام که یکی از مشهورترین و جذابترین بازی های فکری باستانی کشور چین است. در حقیقت مربعی است که از هفت قطعه هندسی ساده تشکیل شده است و این امکان را فراهم می آورد که با تغییر محل و زاویه قرار گرفتن این قطعات، اشکال متنوعی اعم از حیوانات ، پرندگان ، انسان ها و اشیاء را به وجود می آورد.

معرفی بازی میخ و چکش تانگرام

با گذر زمان، مدل دیگری از تنگرام با شکل بیضی ابداع گردید که به تخم مرغ جادویی مشهور است. این بیضی به 9 قطعه مطابق شکل زیر تقسیم شده است که با کمک این قطعات می توان اشکال گوناگونی از پرندگان را ساخت.

بازی میخ و چکش تنگرام برای همه گروه های سنی به ویژه کودکان مناسب است؛ چرا که این بازی قدرت تجسم هندسی ذهن را تقویت می کند و باعث درک بهتری از این علم می شود. در حقیقت کودک در حین بازی تحت آموزش غیر مستقیم ( که یکی از بهترین انواع آموزش محسوب می گردد) قرار میگیرد. به همین منظور توصیه می گردد کودک را به ایجاد اشکال به کمک تنگرام تشویق نمایید.

در بسته بازی میخ و چکش تنگرام ایپکا علاوه بر قطعات فانتزی، 32 قطعه به گونه ای طراحی شده اند که به کمک آنها می توانید به دو تنگرام مربع و دو تنگرام بیضی دست یابید. برای شروع کار 7 قطعه تنگرام مربع و یا 9 قطعه تنگرام بیضی را پیش روی خود بگذارید. از صفحات طرح های مربوط به تنگرام طرحی را انتخاب کنید و سپس سعی کنید تا به کنار هم قرار دادن این قطعات، طرح مورد نظرتان را بسازید. در صورتی که موفق به تکمیل طرح نشدید، می توانید به صفحه مربوط به راه حل طرح مورد نظر خود مراجعه کنید و با راهنمایی گرفتن از آن، طرح را بسازید. توجه داشته باشید که در بازی با قطعات تنگرام باید همواره از قوانین زیر پیروی نمایید:
1- در هنگام بازی حتما از تمامی قطعات یک تنگرام کامل مربع یا بیضی استفاده شود.
2- قطعات تنگرام تنها با قرار گرفتن در کنار هم می توانند شکل را بسازند و نباید هم پوشانی داشته باشند.

لازم است این را خدمت شم عرض کنیم که اگر قصد دارید این محصول را خریداری نمایید ، می توانید از فروشگاه اینترنتی آرتی کالا آن را سفارش دهید و درب منزل خود تحویل بگیرید.

[su_highlight]این محصول را ببینید : بازی میخ و چکش تنگرام ایپکا[/su_highlight]

نتیجه گیری :

با توجه به این معرفی بازی میخ و چکش تنگرام ، این بازی یک محصول آموزشی مناسب برای تمامی گروه های سنی مخصوصا کودکان می باشد که تاثیرات مثبت آموزشی و خلاقیتی بر روی کودکان خواهد گذاشت و در سراسر کشور و جهان طرفداران بسیار زیادی دارد که از پرفروش ترین ها در زمینه خود می باشد.